Pustak i cegła – najpopularniejsze materiały budowlane


Budowa własnego, choćby niewielkiego domku, otoczonego zielenią i położonego w cichej podmiejskiej dzielnicy, wymaga zastosowania wielu wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu będzie on w stanie przetrwać wiele pokoleń. Jednym z najczęściej stosowanych w tym celu jest wszelkiego rodzaju ceramika budowlana, która najlepiej sprawdza się przy stawianiu konstrukcji ścian budynków.

Istnieje wiele jej odmian, ale tym najbardziej znanym jest z pewnością pustak ceramiczny, trwały i solidny. On również jest dostępny w wielu rodzajach, począwszy od najprostszych łączonych za pomocą zaprawy murarskiej, aż po takie, które są łączone na wpust i pióro, zapewniające wyjątkowo mocne połączenie. Zalet, jakie ma pustak, nie da się zbagatelizować, a najważniejsza z nich to z pewnością doskonałe właściwości izolacyjne. Ma on także stosunkowo duże rozmiary, co sprawia, że do postawienia ściany zużywa się jego mniejszą ilość niż innego, równie popularnego materiału budowlanego.

Materiałem tym jest znana od tysiącleci cegła, a obecnie w powszechnym użyciu jest jej klinkierowa odmiana, wypalana w temperaturze aż 3000 stopni. Takie ekstremalne warunki produkcji sprawiają, że jest odporna na wszelkie niekorzystne czynniki, zarówno mechaniczne, jak i atmosferyczne czy biologiczne. Nie straszne jej są gwałtowne zmiany temperatury, w tym przemarzanie, nie uszkodzą jej również szkodliwe grzyby czy pleśnie. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów o szerokim zastosowaniu, który może być z powodzeniem użyty do budowy całego domu, jak i wielu elementów wykończeniowych, takich jak kominy, podmurówki czy nawet ławeczki w ogrodzie.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.