Co zrobić, aby garaż blaszany „nie straszył” na działce?


Ze względu na łatwość montażu oraz niewygórowane ceny, coraz więcej osób decyduje się na zakup garażu blaszanego. Tego typu mini-budynki mają jednak pewien mankament – nie posiadają walorów estetycznych (szczególnie te najprostsze, najtańsze modele), przez co w pewien sposób zakłócają aranżację posesji. Co zrobić, aby blaszak „nie straszył” na naszej działce?

Zanim w ogóle zdecydujemy się na zakup i postawienie blaszaka na posesji, warto zaczerpnąć wszelkich informacji co do wymogów formalnych. W ten sposób unikniemy ewentualnych kar. Budowę garażu blaszanego należy przede wszystkim zgłosić w urzędzie miasta bądź urzędzie gminy, a w niektórych przypadkach (np. gdy blaszak ma większe niż standardowe wymiary) konieczne jest nawet posiadanie pozwolenia na budowę. Warto również zwrócić uwagę na przepisy dotyczące lokalizacji garaży, w tym dotyczące minimalnych odległości od sąsiadującej działki, etc.

Kupując garaż blaszany i nie chcąc, aby popsuł on koncepcję wizualną naszej posesji mamy do wyboru: albo umiejscowić go w niszowym punkcie działki albo wybrać model wyróżniający się wyszukaną, dopasowaną do aranżacji przestrzeni stylistyką. Jeśli wybierzemy tę pierwszą opcję, przyjrzyjmy się naszej działce, być może gdzieś za domem lub na uboczu jest punkt, który dobrze nada się na lokalizację garażu, tak, aby nie rzucał się zbytnio w oczy. Z drugiej strony, powinniśmy zadbać o to, aby mieć do garażu stosunkowo łatwy dojazd. Jeśli jednak zdecydujemy się ulokować blaszaka blisko frontu domu, niedaleko bramy, dobrym pomysłem może okazać się przysłonienie garażu, np. za pomocą krzewów, płotków, drewnianych ozdobnych ścianek, itp. Innym sposobem na to, by blaszak nie straszył na działce jest zakup modelu o dekoracyjnym wykończeniu, np. imitujący budynek drewniany.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.