Szamba betonowe – solidne i funkcjonalne


Dom, w którym mieszkamy razem z rodziną, musi być funkcjonalny, a wszystkie jego elementy powinny być dokładnie dostosowane do potrzeb domowników. Służą ku temu nie tylko właściwie dobrane materiały, ale i staranne wykonanie wszystkich potrzebnych instalacji. Problemy zaczynają się w momencie, kiedy nie można skorzystać z miejskiej sieci kanalizacyjnej i trzeba zamontować na działce odpowiedni zbiornik na nieczystości. Jego zakup może okazać się trudniejszy, niż początkowo się wydaje, a błędnie podjęte decyzje mszczą się bardzo szybko.

Jeśli zależy nam na solidnej i wytrzymałej konstrukcji, to nie ma co zawracać sobie głowy plastikowymi zbiornikami i jak najszybciej trzeba zamontować szambo betonowe. Malkontenci mogą oczywiście powiedzieć, że takie rozwiązanie jest przestarzałe, ale miliony zadowolonych użytkowników stanowią najlepszą rekomendację. Zbiorniki z tego materiału sprawdziły się niejednokrotnie, a ich olbrzymia wytrzymałość, to gwarancja braku kłopotów przez długie lata. Szambo z betonu można zamontować praktycznie wszędzie, nawet pod parkingiem czy podjazdem, bez ryzyka uszkodzenia przez parkujące auto. Dodatkowa izolacja ścian i prawidłowe podłączenia zapewniają stuprocentową szczelność, bez ryzyka wycieku, choć warto pamiętać o regularnym usuwaniu niebezpiecznej zawartości. Jedyną wadą, z jaką trzeba się liczyć, jest nieco utrudniony transport i montaż, wymagający zastosowania dużego samochodu ciężarowego i dźwigu niezbędnego do umieszczenia szamba w przygotowanym wykopie. Kiedy dom zostanie podłączony do zbiorczego systemu odprowadzania, taki zbiornik po oczyszczeniu można z powodzeniem wykorzystać w innym celu np. na wodę deszczową do podlewania ogrodu.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.