Drzwi, podstawa bezpieczeństwa i ciepła w naszym domu


Właściwie dobrane drzwi wejściowe zewnętrzne to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. W żadnym wypadku nie należy go lekceważyć, od niego bowiem bezpośrednio zależy ochrona przed zimnem i ewentualną kradzieżą mienia.

Drzwi idealnie dopasowane do potrzeb.

Producenci wręcz prześcigają się w wypuszczaniu na rynek coraz to nowych modeli drzwi zewnętrznych. Ceny ich również spadają nieustannie, a oferta jest tak szeroka, że w pełni zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Mogą oni wybierać spośród wielu skrzydeł drzwiowych różniących się od siebie rozmiarami, materiałem użytym do produkcji, czy nawet wykończeniem powierzchni. Coraz większą uwagę przywiązujemy też do ich wyglądu, mają nie tylko być wytrzymałe i funkcjonalne, ale również zdobić nasze domy, pasując do stylu budynku i kolorystyki jego elewacji. W takiej roli najlepiej sprawdzą się klasyczne drzwi drewniane zewnętrzne, które dzięki zamontowany dodatkowych wzmocnieniom w miarę skutecznie powstrzymają też nieproszonych gości. Właściwości drewna, będącego wyjątkowo dobrym izolatorem termicznym, zapewnią też ciepło w długie zimowe wieczory i stworzą specyficzny, ale jednocześnie bardzo zdrowy mikroklimat. Jednak najważniejszą cechą drzwi zewnętrznych drewnianych, najbardziej przekonującą do zakupu, jest ich elegancki, zawsze modny wygląd. Daje go przede wszystkim unikalny i niepowtarzalny układ słojów drewna, widoczny już z daleka, jakiego z pewnością nie znajdziemy w drzwiach zewnętrznych pcv, ani tym bardziej w drzwiach zewnętrznych stalowych, nawet tych pokrytych drewnopodobną okleiną. Na pewno solidne drzwi antywłamaniowe zewnętrzne ze stali są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ale dbając o estetykę naszego otoczenia, nie możemy po prostu wybrać nic innego niż drewno.

Ciepło i styl w naszych wnętrzach.

Ten materiał doskonale sprawdzi się też w pomieszczeniach, a z jakością drzwi wewnętrznych drewnianych nie mogą rywalizować żadne białe drzwi wewnętrzne z płyty wiórowej, nadal straszące w wielu mieszkaniach. Wymieniając je na nowe, można jednocześnie rozwiązać problemy z brakiem miejsca, montując praktyczne drzwi przesuwne wewnętrzne. Ich największą zaletą jest to, że poruszają się w jednej płaszczyźnie, wzdłuż ściany po prowadnicy przykręconej nad framugą. Niektóre, bardziej ekskluzywne modele mogą też chować się w specjalnej wnęce uprzednio przygotowanej w ścianie. Z kolei zwolennicy bardziej tradycyjnych rozwiązań, nienarzekający jednocześnie na brak wolnej przestrzeni w swoich lokalach, powinni zdecydować się na normalnie otwierane drzwi zewnętrzne z ościeżnicą, którą można zasłonić nieestetyczne metalowe framugi. Kiedy zaś otwór drzwiowy prowadzący do danego pomieszczenia jest znacznie większej niż standardowa szerokości, to najlepiej będą się prezentowały drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne, również drewniane i wyposażone w oszklenie. Dzięki niemu do ciemnego pomieszczenia będzie można zawsze wpuścić dużą ilość naturalnego, dziennego światła.


Kategoria: Bez kategorii


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.